fbpx

UÇUCU YAĞLARI SEYRELTMEK

Uçucu yağlar oldukça konsantredir ve bazı uçucu yağlar diğerlerine göre daha da güçlüdür. Uçucu yağları seyreltmek için en sevdiğiniz taşıyıcı yağları kullanabilirsiniz. Bu işlem, yağların daha iyi emilmesi için cilde “taşınmasına”, daha fazla yayılmasına ve cildi tahrişe karşı korumasına yardımcı olacaktır. Uçucu yağlar su ile karışmayacağı için su ile homojen şekilde seyreltilmez, bunun yerine uçucu yağların dağılımını ve tutulmasını sağlamak için mutlaka taşıyıcı yağlarla seyreltilmesi önemlidir.

Uçucu yağların güvenli kullanımı için lütfen aşağıdaki tabloya göz atın.

***TABLO GENEL SEYRELTME ORANLARINI İÇERİR. BU ÖNERİLEN ARALIKLAR TAVSİYE EDİLEN DOZAJ DEĞİLDİR.

Uçucu yağları 2 yaşından küçük çocuklarda kullanmadan önce lütfen bir aromaterapist veya uzman hekime danışın. Karanfil ve Kekik Yağı gibi güçlü yağlar %0,5’e kadar seyreltilmeli ve on yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.

UYARI:  Herhangi bir uçucu yağı ilk kez kullanacaksanız, bir damla seyreltilmiş uçucu yağı dirsek iç kısmı gibi küçük bir cilt bölgesine damlatın. Uygulamadan sonra, ilk 24 saat boyunca cilt reaksiyonu olup olmadığını kontrol edin. Olası reaksiyonlar arasında cilt tahrişi, baş ağrısı, mide bulantısı, solunum şikayetleri veya baş dönmesi olabilir.

Kapat Sepet
Kapat Favoriye Ekle
Kapat
Kapat
Kategoriler