fbpx

Uçucu yağların saflığı ne kadar önemli?

Bir uçucu yağda aranması gereken ilk ve en önemli özellik saf olmasıdır. Uçucu yağların üretim zorluğu ve görece yüksek maliyetleri sebebiyle daha ucuz yağlarla karıştırarak ya da sentetik esans ya da kontaminantlar kullanılarak satışı oldukça yaygındır. Kalite standartlarının getirdiği mali yük ve alacağı zaman şirketler tarafından üstlenilmek istenmeyebilir ya da üretici ve satıcının kalite & güvence süreçlerine hakim olacak teknik alt yapısı olamayabilir. Tüm bunların sonucu olarak fiyat olarak uygun, etkisiz, zarar verme potansiyelli yağlar markette yer almaktadır.

Bunu değiştirmek, sektörde bir kalite standartı belirlemek için yağların saflığı ve kalite süreçleri Onka Farma için fazlasıyla önemlidir. Bu süreci sorunsuzca yürütebilmek için oluşturulmuş laboratuvarımızda saf ve en kaliteli yağları üretmek için çalışıyoruz.

Onka Farma Doğal Ürünler’in uçucu yağları saf mı?

Uçucu yağlarda saflık en önemli kalite parametresidir. Onka Farma Doğal Ürünler için de saflık bir uçucu yağ için en önemli kalite parametresidir. Şirket politikaları ve kalite süreçleri bu doğrultuda düzenlenmiş ve titizlikle uygulanmaktadır. Bu doğrultuda bitkinin tarımı, tedarik süreçleri, yağ üretimi ve depolanmasıyla alakalı çalışmalar en güncel bilimsel verilere uygun olarak düzenlenip sürekli güncellenmektedir.

Onka Farma Doğal Ürünler uçucu yağların saflığından nasıl emin oluyor?

Onka Farma Doğal Ürünler olarak kalite süreçlerini şeffaflıkla yürütüyor ve paylaşıyoruz. Hammadde tedariğinden başlayan  titiz pazar araştırmamız, standartlara uygun üretim ve depolama yöntemlerini takip eden modern analitik kimya metodlarını kullanarak en kaliteli şekilde üretim yapıyoruz.

Hammadde seçimi için çeşitli tedarikçilerden örnekler alarak laboratuvar ölçeğinde denemeler yapıyoruz. Böylece üretim sürecine en uygun bitki seçimini gerçekleştiriyoruz. Hakim olamadığımız yarı mamul ya da hammaddelerin de tarımsal süreçlerinin kalite belgelerini talep ediyor ve titizlikle inceliyoruz.

Usulüne uygun nakliye ve depolama koşullarıyla çalışıyor ve bunları en yüksek standartlarında üretim metotlarıyla doğallığı kaliteyle harmanlayıp katma değer üretiyoruz. Üretimini gerçekleştirdiğimiz yağların saflığını ve kalitesini birden çok yöntemle test ediyor ve onaylıyoruz. Alanında uzman kişilerce bizzat yapılan organoleptik testler, yenilikçi analitik kimya testleriyle kalitemizi tayin ediyor, uluslararası standartlara ve bilimsel literatüre uygunluğunu kontrol ediyor, kolaylıkla ulaşabileceğiniz şekilde sizlere sunuyoruz. Tekli yağlar için kalite süreci burada biterken, karışım yağlarımız bir sonraki sürece geçiyor. Her üretilen batch’ten numuneler alıp gerekli aktivite testlerini yapıyor ya da alanında uzman laboratuvarlara göndererek. Kalitenin devamlılığını sağlıyoruz.

Siz Onka Farma Doğal Ürünler’in uçucu yağlarının saflığından nasıl emin olabilirsiniz?

Herhangi bir uçucu yağın kalite ve saflığını anlatan en kesin yol analiz sertifikasıdır. İnternet sitemizde aldığınız yağın sayfasına giderek ilgili yağın analiz sertifikasına ulaşabilirsiniz. Bunun dışında cihaz gerektirmeyen basit testlerle ve uçucu yağlar hakkında bir miktar bilgiyle de saflık ve kalitesini test edebilir ve yüksek doğrulukla sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu testleri değerlendirebilmek için gerekli bilgilere de internet sitemizde ilgili yağın sayfasından ulaşabilirsiniz.

Yapabileceğiniz birkaç basit test ise şunlardır;

  • Çoğu uçucu yağ (soğuk sıkım yöntemiyle üretilen narenciye grubu yağlar hariç) bir peçete ya da kumaş parçasına damlatıldığında tamamen uçar ve uçtuktan sonra arkasında herhangi bir iz bırakmaz. Yağın kimyasal içeriğine bağlı olarak bu süreç birkaç gün sürebilir. Uçtuktan sonra arda kalan renk sabit yağ ya da koku tutucu kimyasala işaret ediyor olabilir.
  • Yağın rengi ve kokusu da saflığı ve kalitesi için önemli bilgiler verebilir. Gerekli alt yapıya sahipseniz rengini ve kokusunu kontrol ederek saflık ve kalitesini test edebilirsiniz.
  • Parfüme alerjisi ya da çeşitli sentetik kimyasallara alerjiniz varsa, saf uçucu yağların kokusu alerjinizi tetiklemeyecektir, alerjisi olan birini rahatsız eden bir uçucu yağın saf olmadığıyla alakalı şüphelenebilirsiniz.
  • Tüm bunların dışında, uçucu yağ seçiminizi ciddi, şeffaf ve güvenilir bir firmadan yapabilirsiniz. Kalite belgelerini takip ederek saflık ve kaliteden emin olarak yağlarınızı kullanabilirsiniz.

Doğanın mucizelerini, mühendislik ve bilimle buluşturan Onka Farma Doğal Ürünler olarak saf ve kaliteli ürünlerimizi gönül rahatlığıyla kullanabilir, kalite süreçlerini sitemizden takip edebilir, teknik destek, şikayet ya da önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Kapat Sepet
Kapat Favoriye Ekle
Kapat
Kapat
Kategoriler