fbpx

Hakkımızda

 

Onka Farma Doğal Ürünler 2017 Yılında Ege Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde Tübitak Teknogirişim Sermaye Desteği (BİGG1512) programı kapsamında destek alarak kurulmuştur.

Onka Farma, gıda takviyelerinde, fonksiyonel gıdalarda, kozmetik ve hayvan besi yemleri gibi farklı sektörlerde kullanılmak üzere bitkisel kaynaklı fitokimyasal maddelerin araştırılması farmasötik hammadde üretim teknolojilerinin geliştirilmesi, bu ürünlerin laboratuvar, pilot ve endüstriyel ölçeklerde üretimi üzerine odaklanmış bir biyoteknoloji kuruluşudur.

 

Akdeniz ve Türkiye florasında yetişen bitkiler öncelikli olmak üzere yerel üreticilerimiz, kooperatifler, gıda şirketleri ve stratejik çözüm ortaklarımız ile birlikte doğayı koruyan ve sürdürülebilirliği yüksek iş modelini benimsiyoruz. Böylece doğru hammaddelerden yola çıkarak doğal, yüksek kaliteli, maksimum verim sunan sürdürülebilir ürünler sunuyoruz.

 

Misyonumuz; Bilimsel bilgiler ışığında katma değerli ürünler geliştirerek insan ve canlıların yaşamlarını iyileştiren endüstriyel olarak uygulanabilir projeleri hayata geçirmektir.

 

Vizyonumuz; İnovatif yaklaşım ve yüksek kaliteden ödün vermeden bilimsel çalışmalarını üniversite sanayi işbirliği çerçevesinde farklı araştırma kurumlarıyla yürüterek, doğal zenginliklerimizi sanayiye taşımak ve katma değerli ürünler halinde değerlendirilmesini sağlamaktır.

Kapat Sepet
Kapat Favoriye Ekle
Kapat
Kapat
Kategoriler